Home Ameryka Płn. Manhattan po raz pierwszy

Manhattan po raz pierwszy

autor Natalia

Na te wakacje długo czekaliśmy, niektórzy nawet kilka lat dlatego najbliższe dwa tygodnie zamierzamy wykorzystać w 100%. Już pierwszy dzień przyniósł nam wiele nowych wrażeń, lecieliśmy największym pasażerskim samolotem świata, dwupietrowym A380. Oboje byliśmy pod wrażeniem tej wielkiej maszyny. Podróż minęła nam szybko i spokojnie, tata nie zmrużył oka.

Pierwszy dzień zaczęliśmy od zwiedzenia Statuy Wolności i Dolnego Manhattanu. Odwiedziliśmy muzeum pamięci ofiar zamachów z 11 września, ulicę Broadway i Wall Street.

Drugi dzień zaczęliśmy od zwiedzenia mostu Brooklińskiego i plaż po drugiej stronie rzeki. Pogodę mamy idealną dlatego miło było powygrzewać się na piasku z widokiem na Manhattan. Po błogim lenistwie skierowaliśmy się w stronę Empire Stare Building, jednego z najbardziej rozpoznawalnych wieżowców w Nowym Jorku, z którego mogliśmy podziwiać przepiękny widok na Nowy Jork. Wieczorem odwiedziliśmy, Times Square czyli plac, który nigdy nie gaśnie. Dzień zakończyliśmy ponownym, tym razem nocnym wjazdem na Empire Stare Building.

Jesteśmy już po dwóch pierwszych, intensywnych dniach i wiemy, że nie będą to wakacje łatwe. Wieczorami nogi odmawiają posłuszeństwa, ale dajemy radę. W końcu sami chcieliśmy…;)

 

Może Cię zainteresować

1 comment

Marcin 7 września, 2017 - 10:34 pm

Pamiętaj Żono, że ten wysiłek będziesz później miło i długo wspominała. Zwiedzajcie, poznawajcie, odkrywajcie i przywieźcie jak najwięcej wspaniałych wspomnień.

Reply

Zostaw komentarz