Home
autor Natalia
Marcin Ząbek i Natalia Redlińska-Ząbek

Ku przygodzie...

Nazywamy się Marcin Ząbek i Natalia Redlińska-Ząbek. Wspólna pasja do podróżowania oraz chęć dzielenia się pięknem odwiedzanych miejsc skłoniły nas do stworzenia tej strony. Pomimo że świat przemierzamy razem od 2009 roku, to znajdziesz tu także teksty i zdjęcia z jeszcze wcześniejszych lat. Może nie od razu, ale będą pojawiały się systematycznie.

W naszych relacjach opowiadamy o miejscach, które pozostawiły trwały ślad w pamięci i które budzą emocje za każdym razem, gdy do nich wracamy.

Nie wszystkie miejsca doczekały się swoich opisów. Wciąż nad tym pracujemy. Zawsze jednak chętnie podzielimy się wrażeniami, wskazówkami, podpowiedziami i praktycznymi informacjami na temat odwiedzonych krajów i terytoriów, których odwiedziliśmy już sporo ponad sto.

Stopniowo uzupełniamy też galerię zdjęć. Przez lata zebrało się ich całkiem sporo. Intensywnie je przeglądamy, segregujemy i wybieramy te, które w najlepszy sposób oddają klimat i magię chwili.

W przygotowaniu jest też zbiór porad na temat samodzielnego podróżowania. Jest on odpowiedzią na częste pytania ze strony znajomych oraz z komentarzy do naszych artykułów, czy wpisów w mediach. Wiemy, że Internet pełen jest wszelkich poradników, jednak my skupiamy się na organizowaniu wyjazdów budżetowych, dostępnych praktycznie dla każdego, podczas których nie trzeba przepłacać za loty, wynajęte samochody, transport lokalny, noclegi, ubezpieczenia itp. Podpowiemy jak to sprawnie ogarnąć samemu.

Zatem ku przygodzie…

Marcin Ząbek i Natalia Redlińska-Ząbek.

Natalia Redlińska-Ząbek

Natalia

Autorka i montażystka większości filmów, autorka tekstów, administrator i pomysłodawca strony. Z ogromną pasją organizuje czas wolny i wszelkie wyjazdy. Pasjonatka lotnictwa, podróżowania. Uwielbia obserwować świat z końskiego grzbietu i tańczyć w rytm latynoskiej muzyki.

Marcin Ząbek

Marcin

Z wykształcenia inżynier elektronik, z zamiłowania podróżnik. Autor większości zdjęć, autor tekstów, redaktor i administrator strony. Uzależniony od podróżowania, żeglowania, nurkowania i roweru. Ciągle przebywa w ruchu. Organizator prawie dwustu wypraw i wycieczek do ponad stu krajów i terytoriów na pięciu kontynentach. Nad cel podróży przekłada bycie w drodze.

Nurkowanie

Od kiedy odkryliśmy uroki podwodnego świata, w dużym stopniu zmieniły się kierunki naszych wyjazdów.

1238915_587975747915190_943931455_n

Konie

Zarówno jazda jak i obcowanie z tymi wspaniałymi zwierzętami przysparzają nam mnóstwo radości.

imag1476

Rowery

To nie tylko element treningu oraz środek transportu. To przede wszystkim sposób na wspaniałe wakacje blisko natury.

Narty i Snowboard

Uwielbiamy białe szaleństwo, zwłaszcza połączone z pięknymi widokami, wspaniałą kuchnią i uśmiechniętym towarzystwem

20210928GRC258LQz

Żagle

Pod żaglami czerpiemy energię ze słońca i łapiemy wiatr do realizacji kolejnych podróżniczych planów.