Home Porady Problemy z Grupami dyskusyjnymi Google

Problemy z Grupami dyskusyjnymi Google

autor Marcin

Nie otrzymujesz e-maili z grupy dyskusyjnej Google? Poniżej znajdziesz sposób na rozwiązanie tego problemu.

Nie otrzymujesz e-maili z grupy dyskusyjnej Google? Nie martw się, na szczęście jest na to sposób.

Grupa dyskusyjna Google to podstawowy sposób komunikacji w ramach Oddziału Snowboardowo-Rakietowo-Narciarskiego Klubu Otryckiego, w ramach którego organizowane są między innymi wyjazdy do włoskiego Livigno.

Dzieki grupie możesz pisać do wszystkich członków grupy na jeden adres e-mail. Możesz wyszukiwać informacje i dołączać do dyskusji na określone tematy. Wiadomości domyślnie dostarczane są do członków grupy na podane adresy e-mail. Wiadomości dostępne są także poprzez stronę grupy. Dla grupy OSRaNKO strona znajduje się «tutaj».

Zdarza się niestety, że ktoś nie otrzymuje wiadomości na podany przez siebie adres e-mail. Co wtedy? Możliwych rozwiązań jest co najmniej kilka.

1. Sprawdź ustawienia swojego członkostwa

W pierwszej kolejności sprawdź ustawienia swojego członkostwa w grupie. Szczegółową instrukcję znajdziesz na tej stronie. Zwróć uwagę, że wybrana opcja subskrypcji Brak e-maili powoduje, że wiadomości z grupy nie są wysyłane e-mailem (dostępne są tylko poprzez stronę internetową grupy).

2. Usuń blokowanie e-maili

Inną możliwą przyczyną jest blokowanie e-maili. Niektóre usługi pocztowe blokują wiadomości z Grup dyskusyjnych Google. Aby usunąć blokadę, wyłącz ją u dostawcy poczty e-mail.

3. Zmień adres e-mail

Jeżeli powyższe nie pomaga lub jest zbyt trudne do realizacji, rozważ zapisanie się do grupy z innego adresu email. Możesz to zrobić samemu lub poprosić o to mnie (tylko poprzez e-mail). Jeżeli nie masz innego adresu e-mail, to rozważ założenie nowego, na przykład na Gmail. «Tutaj» znajdziesz pomoc dotyczącą zakładania konta Gmail. Jeżeli nie chcesz sprawdzać codziennie dwóch kont e-mail, w poczcie Gmail możesz włączyć automatyczne przekazywanie dalej wiadomości z Gmaila na inne konto. Szczegóły opisane są w tym artykule.

4. Dostęp poprzez stronę internetową

Zawsze możesz sprawdzać wiadomości wchodząc na internetową stronę Grup dyskusyjnych Google. Ponieważ nie dostajesz powiadomienia e-mail o pojawieniu się nowej wiadomość, przy decydowaniu się na tą opcję zasadne jest częste sprawdzanie strony internetowej.

Mam nadzieję, że Ci pomogłem. Jeżeli Twoja ciekawość nie została w pełni zaspokojona, więcej informacji znajdziesz na stronie pomocy Grup dyskusyjnych Google.

Może Cię zainteresować

Zostaw komentarz